KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13326366
nr 1332 6366
Harald Garmland
(1904-1985), Sverige
Oljemålning, "Vinter". Signerad, daterad 1940. Olja på pannå, 34x25 cm
Harald Garmland, född i Katrineholm 1904, död 1985, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 juni 2020
kl 20:47:43
4/6 12:29:13
Harald Garmland
Läs mer om Harald Garmland